Terapia biorezonansem elektromagnetycznym

poniedziałek, 13-02-2017

Co to jest terapia biorezonansowa (biorezonans)?

Terapia biorezonansowa, potocznie zwana biorezonansem, jest terapią biofizykalną, która łączy elementy fizyki i procesów biochemicznych.

Polega ona na odebraniu drgań własnych poszczególnych komórek i narządów pacjenta, a następnie przetworzenie ich w urządzeniu i odesłaniu do leczonego jako drgania terapeutyczne, usprawniające proces leczenia.

Drgania te mają postać delikatnych sygnałów elektromagnetycznych, których częstotliwość została wcześniej zaburzona przez czynnik chorobotwórczy, a po przekonwertowaniu ich w aparacie Bicom® zostają one przywrócone do naturalnego, fizjologicznego stanu.

Na jakiej zasadzie działa terapia biorezonansowa na aparacie Bicom®?

Głównym celem terapii jest aktywowanie własnych sił regulacyjnych organizmu i uwolnienie ciała od zaburzających, patologicznych wpływów do momentu, aż dojdzie do pełnego oswobodzenia od działania czynnika chorobowego.

Terapia powstała na podstawie odkrycia biofizyka F. A. Popp’a. Zaobserwował on, że w każdej żywej komórce oprócz zachodzących w niej procesów fizycznych i biochemicznych, wydzielane są również bardzo słabe sygnały elektromagnetyczne. Pozwalają one kontaktować się komórkom między sobą i przekazywać informacje na temat mających zajść procesów metabolicznych.

Ta elektromagnetyczna bioinformacja w postaci ultrasłabych sygnałów wydzielana przez żywe organizmy musi być ścisłej częstotliwości  i intensywności, aby mogła być odebrana przez „odbiornik” docelowej komórki. Jeśli sygnał zostanie odebrany bez zakłóceń, procesy życiowe będą odbywać się w prawidłowy sposób.

Uproszczony model przekazywania informacji

 

Nasz organizm możemy porównać do wielkiej, skomplikowanej maszyny grającej, w której każdy trybik, każda część i układ wydobywa specyficzną dla siebie melodię. Te wszystkie dźwięki grające razem tworzą przepiękny utwór, który można słuchać godzinami. Niestety w momencie, kiedy trybiki nie były konserwowane, zostały  zabrudzone lub uszkodzone, maszyna przestaje grać dobrze i traci swoją naturalną melodię.

Czynnik chorobotwórczy zaburza pracę narządów, gdzie dochodzi do dysharmonii i „fałszów”. Procesy biologiczne nie mogą prawidłowo zachodzić, ponieważ zaburzony został odbiór i przekaz informacji pomiędzy komórkami. Nie możemy wyrzucić naszej „maszyny grającej”, pozostaje nam jedynie albo przyzwyczaić się do nowych dźwięków, albo naprawić i nastroić ponownie machinę.

W 1977 roku niemiecki lekarz Franz Morrel wraz z inż. Rasche skonstruowali maszynę, która pozwoliła na odebranie „fałszywych dźwięków” pacjenta i po ich przekonwertowaniu oddanie mu „nastrojonych”. Terapię tą nazwał „Terapią z drganiami własnymi pacjenta”.

Istota działania terapii jest prosta. Rozpoczyna się ją, wykorzystując własne spektrum drgań elektromagnetycznych pacjenta, który dotyka elektrod połączonych kablem do gniazda wejściowego i przewodzi sygnał do urządzenia. Drugi kabel, „wyjściowy”, prowadzi drgania terapeutyczne (tzw. sygnały, które zostały zmodyfikowane w aparacie) od gniazda wyjściowego z powrotem do pacjenta. Jest to terapia podstawowa, mająca na celu przestroić i zharmonizować działanie organizmu.

schemat terapii biorezonansowej

Schemat terapii biorezonansowej. Drgania własne pacjenta, odbierane przez elektrony, są odbierane przez przewód do urządzenia terapeutycznego, tam zostają elektronicznie opracowane i powracają do pacjenta jako drgania terapeutyczne. Rysunek pochodzi z książki „Biofizykalna terapia alergii”, autor Peter Schumacher.

Następnym krokiem jest leczenie najistotniejszego ogniska chorobowego. W tym celu elektrodę wejściową przykłada się do schorowanego miejsca. Terapię można wzmocnić, wkładając do specjalnego kubeczka patologicznie zmienioną wydzielinę, krew lub inną substancję, która ma związek z naszą dolegliwością.

Podstawy terapii biorezonansowej możemy podsumować w poniższych punktach:

 • W żywym organizmie i wokół niego istnieją drgania elektromagnetyczne, które są nadrzędne w stosunku do procesów biochemicznych i nimi sterują.
 • Tkanki i organy drgają w określonych zakresach częstotliwości. W ten sposób powstaje specyficzne spektrum drgań organizmu.
 • Oprócz drgań fizjologicznych występują też drgania patologiczne, wywołane przez czynnik chorobotwórczy, np. bakterie, wirusy, zatrucia
 • Drgania fizjologiczne i patologiczne są określane jako „drgania własne pacjenta”, które można przekazać do aparatu terapeutycznego przez elektrody i przewód.
 • Drgania własne pacjenta przetwarzane są w aparacie Bicom® i zwracane jako drgania terapeutyczne dla jego organizmu, w którym odbywa się działanie lecznicze.
 • Po poprawie biofizykalnego stanu energetycznego następuje szybka poprawa procesów biochemicznych zmierzająca do normalizacji.

Dla kogo jest terapia biorezonansowa?

Możesz śmiało rozważyć udział w terapii, jeśli dotyka Cię któryś z poniższych problemów:

 • Podejrzewasz u siebie lub masz zdiagnozowaną alergię pokarmową, wziewną lub nadwrażliwość na jakąkolwiek substancję
 • Nie jesteś w stanie w pełni cieszyć się pobytem na świeżym powietrzu przez dręczący katar i zaczerwienione oczy
 • Musisz odmawiać sobie ulubionych potraw z powodu późniejszych konsekwencji
 • Twoje dziecko ma zmiany skórne, ciągle się drapie, jest przez to rozdrażnione i wyraźnie się męczy pomimo wdrożonego leczenia
 • Cierpisz na astmę lub na przewlekły świąd i zmiany skórne
 • Nie możesz sprawić sobie wymarzonego zwierzaka, ponieważ masz uczulenie na jego sierść lub wydaliny
 • Twoje zwierzę się drapie z niewiadomych przyczyn
 • Obawiasz się ugryzienia przez owady, szczególnie pszczoły, ponieważ masz mocną reakcję na ich jad
 • Jesteś wiecznie przemęczony, ciągle łapiesz przeziębienie, nie możesz dobrze wypocząć i nabrać sił
 • Wiele razy próbowałeś rzucić palenie papierosów, picie alkoholu czy innych używek, ale do tej pory Ci się to nie udawało pomimo szczerych chęci
 • Cierpisz na bolesność pleców, stawów lub innych części ciała
 • Masz nieregularne, bolesne miesiączki lub inne zaburzenia hormonalne
 • Nie chcesz już więcej brać leków sterydowych czy też innych specyfików, by tylko wyciszyć objawy choroby

 

W naszym gabinecie pracujemy na aparatach Bicom® 2000 oraz Bicom® Optima Mobile firmy Regumed. Dzięki nim możemy Ci pomóc poprzez:

 • Przeprowadzenie diagnostyki alergii, w tym wykrywacie alergenów pokarmowych, wziewnych, reakcji na konserwanty, pyłki oraz wiele innych.
 • Przeprowadzenie diagnostyki obciążeń Twojego organizmu spowodowaną przez wirusy, grzyby, pasożyty, szczepionki, metale ciężkie, toksyny, chemię, geopatie
 • Wykonanie testu 5 elementów i sprawdzenie, które układy są najbardziej obciążone oraz wzmocnić ich pracę
 • Wyeliminowanie wykrytych obciążeń organizmu i alergii, przez co polepszy się Twoje zdrowie, a uciążliwe objawy znikną
 • Wesprzeć leczenie schorzeń przewlekłych, w tym m.in. układu ruchu, krążenia, układu pokarmowego i innych
 • Pobudzenie i wzmocnienie odporności Twojego organizmu
 • Wyciszenie głodu nikotynowego i rzucenie nałogu palenia oraz innych uzależnień
 • Przeprowadzenie terapii chorób skóry (egzemy, atopowe zapalenie skóry, neurodermitis, atopowe pchle zapalenie skóry) oraz astmy
 • Wyregulowanie zaburzeń hormonalnych
 • Zmniejszenie odczuwalnego bólu
 • Odtrucie organizmu z toksyn, metali ciężkich, czy adiuwantów szczepionkowych.

  Aparat Bicom Optima Mobile

  Aparat Bicom® Optima Mobile

 Terapeuta za pomocą aparatu Bicom® jest w stanie dopasować częstotliwość drgań do organizmu pacjenta, wzmocnić lub osłabić sygnał, a także nastawić pożądany czas terapii dostosowany do obecnego przypadku.

Aparat Bicom 2000

Aparat Bicom® 2000

Drgania terapeutyczne można również nagrać na specjalny metalowy chip lub na ampułkę z wodą. W ten sposób przedłużamy działanie terapeutyczne drgań również poza wizytą w gabinecie.

Najpopularniejszym zastosowaniem urządzeń Bicom® jest eliminacja alergii różnego pochodzenia u ludzi, jak i u zwierząt. Często przychodzą do nas właściciele zwierząt, gdy pies czy kot drapie się po całym ciele, ma zaróżowione, świerzbiące uszy, a zmiany skórne występują symetrycznie.

Najsilniejszymi alergenami pokarmowymi są białka pochodzące z pszenicy, mleka krowiego oraz jaja kurzego.

Alergię można leczyć klasycznie lekami przeciwhistaminowymi oraz sterydowymi, jednak obciążają one organizm. Dodatkowym mankamentem jest to, że jest to leczenie objawowe stosowane do końca życia. Również trzeba unikać substancji uczulającej, co nie zawsze jest możliwe tak jak przy wrażliwości na alergeny wziewne.

Jeśli wiemy, co na nas źle wpływa i wywołuje objawy, to za pomocą urządzenia Bicom® możemy nawet całkowicie wyeliminować oddziaływanie tej substancji na nasz organizm.

Jeśli nie wiemy, co dokładnie powoduje u nas objawy chorobowe lub złe samopoczucie, terapeuta może poszukać przyczyny na ampułkach z testu KTT, które mają zapisaną częstotliwość poszczególnych patogenów oraz substancji uczulających.

Jeśli dojdzie do rezonansu pomiędzy nami a daną substancją, oznacza to, że dany czynnik na nas oddziałuje.

Dlatego jeśli od dłuższego czasu leczysz się nieskutecznie klasycznymi metodami łagodzącymi jedynie objawy alergii, terapia biorezonansowa jest dla Ciebie dobrą alternatywą, ponieważ:

 • Jest to terapia bezpieczna, ponieważ wykorzystywane są Twoje własne drgania organizmu i jest on pobudzany do samoleczenia.
 • Nie musisz zażywać żadnych specyfików obciążających Twój organizm.
 • Pozbywasz się przyczyny, a więc możesz pożegnać się do końca życia ze świądem, katarem i innymi objawami alergii.
 • Nie musisz już żałować sobie ulubionych potraw, po których miałeś dolegliwości, ponieważ już nie będą one więcej występować.
 • Twój pies/kot przestanie się uciążliwie drapać i stanie się znacznie spokojniejszy

Jakie są przeciwwskazania do terapii biorezonansowej?

Terapii może być poddany każdy człowiek lub zwierzę, które nie zażywało leków sterydowych przez minimum 7 dni, ponieważ ich działanie wycisza objawy wywołane przez czynnik patogenny.

Podczas terapii nie można mieć również przy sobie urządzeń metalowych oraz elektronicznych, ponieważ oddziaływają na delikatne drgania elektromagnetyczne naszego ciała i terapia może być nieskuteczna.

Terapią nie mogą być poddane osoby posiadające rozrusznik serca czy też inne elektroniczne urządzenie, a także osoby z wbudowanymi metalowymi implantami. Nie zaleca się terapii kobietom spodziewającym się dziecka, gdyż terapia może mieć wpływ na płód.

Gdzie mogę poddać się terapii?

Terapię można odbyć w naszym gabinecie weterynaryjnym przy ulicy Krótkiej 3e w Raszynie.

Terapię przeprowadza lek. wet. Tomasz Mirkowski, który systematycznie podnosi swoją wiedzę na szkoleniach związanych z omawianą terapią.

Używamy certyfikowanego sprzętu firmy Regumed, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni i który realnie pomaga nam polepszyć jakość życia naszych pacjentów, zarówno tych dwunożnych, jak i czteronożnych.

Serdecznie zapraszamy:)

ul. Krótka 3e

05-090 Raszyn

tel/fax: 22 702 21 05

email:

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 9:00 - 20:00

sobota: 10:00 - 15:00

niedziela: 10:00 - 12:00